Türkiye

TASAM çalışma alanları dış politikada Kıtasal bazda Afrika, Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Karayipler ile Kuzey Amerika; Bölgesel bazda Balkanlar, Orta Doğu, Akdeniz ve Karadeniz - Kafkas; Kimliksel bazda Türk Dünyası ve İslam Dünyası iken Ulusal bazda ise Türkiye’dir.
1 den 12 e 19 (2 sayfa) ürün gösteriliyor

TASAM

Contemporary Approaches to Political Participation

25,00₺

For a sound and working democratic system, citizen engagement in politics is of utmost importance. Especially in today’s world where international politics are interrupted by pop..

Değerler İnşası Referans Değerler, Kurumlar, ...
Yeni

TASAM

Değerler İnşası Referans Değerler, Kurumlar, ...

24,58₺

Türkiye’nin Stratejik Vizyonu 2023 Projesi’nin üçüncü aşaması olan Medeniyet İnşası - Türkiye Vizyonu 2015 yılı çalışmaları kapsamında Medeniyet İnşası - Türkiye Vizyonu Uluslara..

Energy, Food, Water Security and Social Developmen...
Yeni

TASAM

Energy, Food, Water Security and Social Developmen...

12,71₺

Recently, it appears to be almost impossible to develop an international relationship based on mutual understanding, which exclusively countenances trust and stability. For this ..

Gazilerimizden Anılar
Yeni

TASAM

Gazilerimizden Anılar

24,58₺

TASAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Tuğgeneral (E) Fahri ERENEL ve Yüzbaşı (E) Mehmet YÜKSEL’in hazırladıkları, Kore’de, Kıbrıs’ta ve iç güvenlik muharebelerinde savaşmış bazı gazi..

İSLAM DÜNYASI Stratejik İletişim
Yeni

TASAM

İSLAM DÜNYASI Stratejik İletişim

21,19₺

“Medeniyet” kavramı ile “Değer” kavramı arasında doğrudan bir ilişki olduğunu düşünmek mümkündür; çünkü değer, belirli bir grup insan için ortak ahlâkî ve maddî faydaları işaret ..

TASAM

rating

Kalkınma Yardımlarında Sivil Toplum Kuruluşlar...

21,19₺

Kalkınma Yardımları, Kalkınma Yardımlarının Ülkeler Arası İşbirliğinin Geliştirilmesine - Etkileri, Türkiye'nin Kalkınma Yardımları Çalışmaları - Kalkınma Yardımları, Proje Oluştur..

TASAM

rating

Kamu Diplomasisi

21,19₺

Yeni uluslar arası sistemde adından en çok söz edilen kavramlardan biri olan kamu diplomasisi, ülkelerin yumuşak güçlerini etkili şekilde kullanarak cazibe merkezi haline gelmeleri..

rating

Küreselleşme ve Avrupa Birliği ile Bütünleşm...

19,07₺

Çok önemli değişim ve dönüşümlere yol açan küreselleşme sürecinin kavranması büyük önem taşımaktadır. Çünkü bu karmaşık süreci kavramayan ve zamanında tepki vermeyen ülkeler, bilgi..

TASAM

rating

Osmanlı - Afrika İlişkileri

20,34₺

Doç. Dr. Ahmet Kavas Osmanlı-Afrika ilişkileri alanında uzmanlaşmış tek akademisyendir. Kendisinin şimdiye kadarki çalışmaları Afrika kıtasını daha iyi anlamamıza ve Afrika'nın asl..

TASAM

rating

Proje Finansmanı Kapsamında Proje Bankacılığ...

20,34₺

Ülkemizde özellikle alt yapı yatırımları, enerji santralleri, sondaj çalışmaları, savunma sanayi makinaları, demiryolları, havaalanı, baraj ve uçak sanayi gibi özel projelerin yüks..

rating

Reflections of a Turkish Ambassador

25,42₺

This book is the compilation of the lectures, radio speeches and essays of a non-conformist diplomat whose ideas do not fit comfortably with the ideology of the state mechanism he ..

TASAM

rating

Siyasal İletişim Stratejileri

25,42₺

Siyasetin, siyasal iletişim ile yakın ilişkisi  modern demokrasilerin ikinci dünya savaşı sonrasında yeniden inşa edilmeye başlanmasıyla kurulmuştur. Demokrasiler yeniden i..

1 den 12 e 19 (2 sayfa) ürün gösteriliyor